کارگاه جامع آشنایی با مدیریت ذینفعان پروژه


مخاطب: علاقه‌مندان به مباحث مدیریت ذینفعان و سایر دوستداران مدیریت پروژه

درخواست دوره آموزشی
توضیحات

۱۳۰

کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه

«کارگاه جامع مدیریت دینفعان پروژه» دقیقاً چیست؟

« کارگاه جامع مدیریت دینفعان پروژه» ، دوره‌ای ۱ روزه (معادل ۸ ساعت) است که از سال ۱۳۹۰ توسط فریدون فرداد برگزار می‌شود. در این دوره بعد از تدریس مباحث مقدماتی مدیریت پروژه، به مفهوم ذینفع و مدیریت دینفعان اشاره می‌شود. در گام بعد، انواع مدل‌های مطرح مدیریت ذینفعان آموزش داده شده و مدل مدیریت ذینفعان استاندارد PMBOK به صورت کامل (همراه با کارگاه‌های مرتبط با هر فرایند) تشریح می‌گردد. این دوره به صورت کارگاهی طراحی شده تا دانشجویان بتوانند این مفاهیم را در سازمان یا پروژه خود، اجرا و پیاده‌سازی کنند. همچنین در طی دوره، به یک نمونه واقعی (Case Study) که مدرس دوره خود درگیر آن بوده و در سازمان‌ها اجرا کرده، اشاره می‌شود.

ذینفع (Stakeholder) کیست؟

فرد، گروه یا سازمانی است که فعالانه در یک پروژه یا فعالیت شرکت دارد یا شیوه انجام یا پایان یافتن آن پروژه و فعالیت، بر سود یا زیان او تأثیر می‌گذارد. در نگاهی کلی‌تر، ذی‌نفعان، موجودیت‌ها، گروه‌ها و افرادی هستند که بر سازمان اثر می گذارند یا از آن اثر می‌پذیرند و طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرند؛ از کارکنان، مشتریان، شرکای تجاری و جوامع محلی گرفته تا محیط زیست، رسانه‌ها، نهادهای مردمی، شهروندان و دولت. امروزه در ادبیات مدیریت، تئوری ذینفعان صحبت از این می‌کند که سازمان بایستی نه فقط به سهام‌داران خود بلکه به همه ذینفعان خود و انتظارات آن‌ها توجه کند.

توجه به ذینفعان سازمان به چه علت اهمیت دارد؟

اکنون ممکن است چنین سوال‌هایی را از خود بپرسید:

 • چرا تا این حد بر روی بحث ذینفعان پروژه و سازمان تأکید می‌شود؟
 • چرا اغلب کتاب‌های مدیریت پروژه و استراتژی، این موضوع را در قالب یکی از سرفصل‌های خود مطرح می‌کنند؟
 • مگر تا همین چند دهه پیش که این بحث رواج نداشت، مدیریت استراتژیک کسب و کارها با مشکل مواجه بود؟

مسئله این‌جاست که چند دهه قبل که بحث ذینفعان تا این حد جدی نبود، شرایط صنعت و اقتصاد هم تفاوت داشت و مدیریت یک کسب و کار به اندازه‌ امروز، پیچیده نبود. فشار رقابتی در دهه‌های اخیر، بسیار بیشتر شده و امکانات تولید، به شکلی گسترده و فراگیر توزیع شده است. فناوری اطلاعات هم به سهم خود، نقش مهمی در تسریع فرایندهای تولید، طراحی و عرضه ایفا کرده است.

ابزارهایی مثل وب و شبکه های اجتماعی هم، تأمین‌کننده و مصرف‌کننده و شرکت‌های رقیب را از هر زمان دیگری به شما نزدیک‌تر کرده است. به طور کلی می‌توان گفت  فشار رقابتی و ناپایداری محیطی، در اغلب صنایع افزایش پیدا کرده و هر اشتباهی در قبال هر یک از ذینفعان، می‌تواند بقای کل کسب و کار را تهدید کند.

ذینفعان می‌توانند داخلی یا خارجی باشند. ذینفع داخلی به کسی گفته می‌شود که به صورت مستقیم درگیر اجرای پروژه است. سرمایه‌گذار، مدیر، کارمندان ارشد، کارمندان رده پایین، کارگران و … که در پروسه پیشبرد کارهای پروژه فعالیت دارند ذینفع داخلی به حساب می‌آیند. اما ذینفع خارجی کسی است که از بیرون پروژه و به صورت غیرمستقیم با آن در ارتباط می‌باشد. مثلا اگر در پروژه شما نهادهایی مثل شهرداری، محیط زیست، اصناف مختلف، آتش‌نشانی، بیمارستان‌ها و حتی افراد حقیقی مختلف همکاری داشته باشند، آن‌ها ذینفع خارجی محسوب می‌شوند. همچنین ذینفعان می توانند داخلی یا خارجی، پر قدرت یا کم قدرت یا اثرگذار و اثرپذیر باشند.

مدیریت ذینفعان پروژه شامل شناسایی و تحلیل دقیق گروه‌های تاثیرپذیر و تاثیرگذار از یک پروژه و میزان نفوذ یا قدرت بر پروژه است. شناسایی و تحلیل ذی‌نفعان می‌تواند باعث اخذ استراتژی‌های تعاملی و ارتباطی موثر و افزایش سطح مشارکت آن‌ها در پروژه شود. این موضوع، یک عامل مهم برای دستیابی به موفقیت در پروژه است. از طریق فرآیند مدیریت ذی‌نفعان پروژه، می‌توان اطمینان کسب کرد که هر اتفاقی که در پروژه می‌افتد، قابل درک و بررسی است. هدف از مدیریت ذینفعان پروژه، افزایش تعامل آنها با پروژه، محقق کردن الزامات آنها و در نهایت کسب موفقیت پروژه است.

مدل مدیریت ذینفعان استاندارد PMBOK

مدیریت ذینفعان بر اساس استاندارد PMBOK شامل ۴ فرایند به شرح زیر می‌باشد:

۱- شناسایی ذینفعان

شناسایی ذینفعان پروژه جهت دستیابی به افزایش احتمال موفقیت پروژه ضروری می‌باشد. هدف از تهیه لیست ذینفعان پروژه، شناسایی دقیق­تر تمامی ذینفعان پروژه است. با تهیه لیست مذکور می­توان برای هر یک از ذینفعان، سطوح نفوذ در پروژه، میزان درگیری با پروژه و موضع‌گیری نسبت به پروژه را مشخص نمود. با شناسایی دقیق‌تر ویژگیهای ذینفعان می­توان ذینفعان پروژه را طبقه‌بندی نمود. طبقه‌بندی ذینفعان در تدوین استراتژیهای مدیریت ذینفعان امری بسیار ضروری است و می‌توان استراتژیهای کلان مدیریت ذینفعان را برای هر طبقه از آنها تدوین نمود. همچنین با استفاده از لیست ذینفعان پروژه می­توان برنامه مدیریت ارتباطات پروژه را تنظیم و نیازمندیهای اطلاعاتی و سیاستهای ارتباطی هر یک از ذینفعان پروژه را مشخص نمود.

جهت مدیریت مناسب ذینفعان، نیاز به شناخت کافی از آنها می باشد. اهمیت این شناخت نسبت به اهمیت و میزان نفوذ و تأثیر مثبت (حمایت گرانه) و یا منفی (مانع تراشی) ذینفع افزایش می یابد.

در مرحله شناسایی ذینفعان حتی آنانی را که در حال حاضر به نظر خیلی درگیر پروژه نیستند را باید مد نظر قرارداد. تهیه لیستی از اتفاقات، تبعات و پیامدهای استراتژیک که ممکن است در حال حاضر و یا در طی سالیان آتی پروژه و یا سازمان با آن مواجه می­گردند، می‌توانند یکی از ابزارهای مهم در شناسایی ذینفعان بالفعل و بالقوه باشد. پیدا کردن پاسخ پرسشهای ذیل به شناسایی ذینفعان کمک کند:

 • چه کسی به اطلاعات پروژه نیاز دارد؟
 • چه افرادی از خروجی پروژه استفاده می­کنند؟
 • با بدست آمدن خروجی پروژه چه کسانی تحت تاثیر قرار می­گیرند؟
 • در حین اجرای پروژه چه کسانی تحت تاثیر قرار می­گیرند؟
 • حامیان مالی پروژه چه کسانی هستند؟
 • چه کسانی تأییدیه پروژه را امضا می­کنند؟
 • مجریان پروژه چه کسانی هستند؟
 • برای اجرای پروژه با چه کسانی باید (یا بهتر است) صحبت شود؟

به منظور شناسایی ذینفعان لازم است روشهای مختلفی شامل تحقیق (از افراد مرتبط در پروژه‌های قبلی)، پرسشنامه، جلسات و نظر خبرگان به کاربرد. در مورد ذینفعان خیلی مهم و مهم، نیاز به تلاش و زمان بیشتر جهت شناخت آنها می‌باشد. به عنوان مثال شناخت نماینده کارفرما از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز به تحقیق، ارتباط تنگاتنگ، روانشناسی شخصیت و …. دارد تا بتوان به خوبی به علائق، ارزشها و حساسیتهای وی پی برد.

۲- برنامه‌ریزی جهت مدیریت ذینفعان

پس از شناخت ذینفعان و دسته بندی آنها لازم است برنامه مدیریت ذینفعان پروژه تهیه گردد. در این گام با در نظر داشتن وضعیت (میزان مشارکت) فعلی هر ذینفع (نسبت به پروژه) و وضعیت (میزان مشارکت) مطلوب قرارگیری ذینفع، و جایگاه ذینفع در ماتریس قدرت/ منفعت، نسبت به انتخاب و تعیین استراتژی تعاملی صریح و عملیاتی با وی اقدام می شود.

در زمان برنامه‌ریزی برای مدیریت ذینفعان، وضعیت مشارکت ذینفع و نحوه اثرگذاری آن بر پروژه تعیین می‌شود. برای این منظور و در فاز برنامه‌ریزی پروژه، شرایط کنونی و مطلوب هر ذینفع نسبت به پروژه یا سازمان با برشماری حالات تعیین می گردد:

 • بی‌اطلاع: ذینفعانی که اطلاعات خاصی از اجرای پروژه ندارند.
 • مقاوم: ذینفعانی که در برابر اجرای پروژه مقاومند.
 • خنثی: ذینفعانی که نسبت به پروژه بی‌تفاوت هستند.
 • پشتیبان: ذینفعانی که ازاجرای پروژه منتفع می‌شوند و درجهت تسریع در اجرای آن کمک می‌نمایند.
 • راهبر (حضور فعال): مشارکت فعالانه جهت موفقیت پروژه مانند ذینفعان اصلی پروژه یا سرمایه‌گذاران

فرد/واحد و یا بخش مرتبط با ذینفع، نسبت به تعیین وضعیت مشارکت فعلی  ذینفعان در پروژه طبق حالات فوق اقدام می‌نمایند. سپس در فاز برنامه‌ریزی پروژه با اتخاذ برنامه تعاملی مناسب نسبت به تعیین وضعیت مطلوب مشارکت ذینفع در پروژه اقدام می نماید.

۳- مدیریت مشارکت ذینفعان

در فاز اجرا، برنامه مدیریت ذینفعان می‌بایست اجرا گردد و با توجه با استراتژی‌های تعیین شده، با ذینفع تعامل گردد. همواره در برقراری ارتباط و تعامل با ذینفعان، تأمین انتظارات آنها، توجه به مسائل پیش آمده، و توسعه مشارکت ذینفعان در طول اجرای باید نظارت وجود داشته باشد. به منظور مدیریت ذینفعان، اقدامات زیر (به عنوان مثال) انجام می‌گیرد:

 • مشارکت‌دادن ذینفع در مراحل مناسب پروژه جهت اخذ تعهد دائمی به پروژه
 • برقراری ارتباطات مناسب، مذاکره با ذینفعان جهت رسیدن به اهداف پروژه
 • توجه به نگرانی‌های آینده آنها، پیش‌بینی مشکلات آتی (مدیریت ریسک)
 • حل مشکلات پیش آمده و شفاف‌سازی آنها
 • به روز رسانی اطلاعات ذینفعان و نقش و جایگاه ایشان در طول اجرای پروژه

۴- پایش مشارکت ذینفعان

همچنین با نظارت بر روابط با ذینفعان پروژه، تنظیم استراتژی‌های جدید و بازنگری در برنامه تعامل و مشارکت با ذینفعان پروژه کنترل مناسبی بر کل فرایند مدیریت ذینفعان پروژه جهت به حداکثر رساندن اثرات مثبت آنها و حداقل رساندن اثرات منفی آنها انجام می گیرد.

سرفصل‌های کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه

چارچوب مدیریت پروژه (تعاریف و مفاهیم)

مفاهیم پایه در مدیریت ذینفعان پروژه

معرفی مدل‌های مختلف مدیریت ذینفعان پروژه

مدیریت ذینفعان پروژه (PMBOK 6,7)

ذینفعان و ارتباطات پروژه

اجرای ۵ کارگاه در طول دوره آموزشی

نگاهی به دوره آموزشی
کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه
مدرس: فریدون فرداد
مخاطبین: علاقه‌مندان مباحث مدیریت ذینفعان در سازمان و پروژه‌ها، مدیران پروژه، مدیر و کارشناسان دفتر مدیریت پروژه (PMO) و واحدهای طرح و برنامه و سایر علاقه‌مندان به مدیریت پروژه
نوع برگزاری: حضوری و وبیناری
مدت زمان دوره آموزشی: ۱ روز، معادل ۸ ساعت

با گذراندن این دوره قادر خواهید بود:

 • با مفاهیم مدیریت ذینفعان پروژه به خوبی آشنا می‌شوید
 • با مدل‌های مختلف معروف مدیریت ذینفعان آشنا می‌شوید
 • با مدل مدیریت ذینفعان استاندارد PMBOK به خوبی آشنا می‌شوید
 • مدیریت ذینفعان را در عمل در سازمان و پروژه خود پیاده‌سازی کنید
 • در سازمان یا پروژه خود مزیت رقابتی ایجاد کنید
 • دانش خود را به نسبت همکاران خود افزایش دهید

تغییرات این دوره نسبت به دوره‌های قبلی

اگر در یکی از دوره‌ها و یا کلاس‌های ما شرکت کرده باشید می‌دانید که هیچ دو دوره‌ای مثل هم نیستند و به صورت مداوم تغییر و به روز رسانی خواهند داشت. نمونه آن دانشجویانی بودند که بعد از چند سال دوباره در دوره شرکت کرده و اظهار داشتند، تغییرات زیادی در جزوات و موضوعات مورد بحث ایجاد شده است. کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه، تغییراتی نسبت به دوره‌های قبل داشته که در ادامه چند مورد را بررسی می‌کنیم:

 • تغییرات و به روز رسانی بر اساس آخرین ویرایش‌ استاندارد PMBOK
 • به روز رسانی بر اساس آخرین مدل‌های مدیریت ذینفعان پروژه
 • به روز رسانی کارگاه‌های تعریف شده
 • مطالعه کامل یک نمونه موردی (Case Study)

و …

مزیت‌های این دوره آموزشی چیست؟

 • جزوات بسیار با کیفیت این دوره به گونه‌ای طراحی شده که دانشجو را بی‌نیاز از هر کتاب و جزوه دیگری خواهد کرد
 • مدرس دوره آموزشی تجربه پیاده‌سازی مدیریت ذینفعان را در سازمان‌های محتلف دارد
 • درکوتاه‌ترین زمان و حداقل هزینه قادر خواهید مدیریت دینفعان را در سازمان خود پیاده‌سازی کنید
 • با بررسی نمونه های واقعی دیدی کامل به مدیریت ذینفعان پیدا می‌کنید
 • طراحی دوره آموزشی بر اساس تجارب مدرس و کارگاه‌های آموزشی می‌باشد

مدرس کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه کیست؟

فریدون فرداد، مدرس بیش از ۴۵۰ دروه آموزشی


 • مدرس، سخنران و مشاور بهبود و بهره‌وری فردی و تحلیل کسب و کار، مدیریت پروژه چابک و مدیریت پروژه، طرح، پورتفولیو و تعالی سازمانهای پروژه محور
 • كارشناس عمران و کارشناس ارشد مهندسی و مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر
 • مدیر PMO ، مدرس و مدیر پروژه‌های موسسه مدیریت پروژه آریانا
 • مدیر EPMO شرکت ریل‌پرداز سیستم، مدیرPMO شرکت مهندسین مشاور سازه‌پردازی ایران
 • مشاور مدیریت پروژه شرکت‌های مهندسی رایز، داغ تکین، آریا همراه ، کارگشا، گروه مهندسی صدر جهان و …
 • مدرس موسسه مدیریت پروژه آریانا، موسسه مطالعات انرژی، داتیس، راهبران پتروشیمی، خانه عمران، MBA سریرا
 • عضو موسسه PMI، انجمن مدیریت پروژه ایران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران
 • عضو تیم بازنگری ویرایش‌های PMBOK 6,7 و استانداردهای مدیریت ریسک، تخمین و مدیریت زمانبندی PMI
 • عضو کمیته‌های گواهی‌نامه مشاوران، دلتا و جایزه ملی مدیریت پروژه ایران (انجمن مدیریت پروژه ایران)
 • دارای مدارک مدیریت پروژه PMP وRMP و PBA از موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI)
 • داراي مدرك مدیریت پروژه PRINCE2 از OGC انگلستان
 • دارای مدرک مدیریت پروژه سطح C (IPMA-C) از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)
 • دارای مدرک مدیریت پروژه اسکرام مستر حرفه ای (PSM) از org آمریکا
 • دارای مدرک مدیریت پروژه چابک SFC از موسسه PM Study آمریکا
 • دارای مدرک مدیریت پروژه چابک CASF از موسسه Skill Front آمریکا
 • دارای مدارک مدیریت مدیریت پروژه چابک SFPC, SMPC از موسسه CertiProf آمریکا
 • دارای گواهی نامه سطح A شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا (EBCL*A)
 • دارای مدرک ارزیاب حرفه‌ای ICPA از IMI- ADC
 • دارای مدرک سر ممیزی ISO21500 از G-Certi
 • دارای مدرک ارزیاب حرفه‌ای مدل PM-Delta (OCB) از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)
 • سرارزیاب و ارزیاب جایزه تعالی مدیریت پروژه ایران (PEM) و جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی (EFQM)
 • ارزیاب مستقل مدل بلوغ مدیریت پروژه پتروشیمی (CPM3)، ارزیاب سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001
 • 10 سال سابقه خاص و متمرکز در مشاوره، تدریس و مدیریت دفاتر مدیریت پروژه (PMO)
 • تربیت بیش از 400 نفر از دارندگان مدارک PMP,PRINCE2,ICB
 • مدیر سیستم و کیفیت گروه پیمانکاری بام، مدیر کنترل پروژه و HSE شرکت مهندسین مشاور گذرراه
 • عضو تیم مولفین اولین کتاب مدل تعالی پروژه (PEM) در ایران
 • مدرس مورد تأیید و همکار آموزشی انجمن مدیریت پروژه ایران و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی (مدرک TOT)
 • سابقه تدریس بیش از 450 دوره آموزشی در سازمانها و صنایع مختلف
 • ارايه مقالات و سخنرانی‌های متعدد علمی در كنفرانس‌های ملی و بين‌المللی

Fereydoun Fardad

Consultant, Coach and Trainer

با ثبت‌نام در کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه چه امکاناتی دریافت خواهید کرد؟

اگر در این دوره شرکت نکنم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

اطمینان داشته باشید هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و زندگی به همان روال سابق خواهد بود.

جمله‌ای منسوب به اینشتن است که می‌گوید:

عجیب است که عده‌ای کارهای همیشگی را انجام می‌دهند و نتیجه‌ای متفاوت را انتظار دارند!

در واقعیت دلیل اصلی اینکه این دوره را بااین کیفیت و جامعیت برای شما تهیه کرده‌ام این است که بتوانید با یادگیری مفاهیم مرتبط با مدیریت ذینفعان پروژه و همچنین انجام کارگاه‌های آن، بتوانید تعامل مناسبی با ذینفعان خود داشته و شانس موفقیت پروژه را افزایش دهید.

لطفاً به این فکر کنید که تهیه نکردن این دوره چه بهایی برای شما خواهد داشت؟ چه فرصت‌هایی را ممکن است از دست بدهید؟

گارانتی بازگشت وجه

از آنجاکه به سیستم و راهکارهای ارائه شده بر این دوره اطمینان داریم (و شخصاً آن را تجربه کرده‌ایم و باعث نتایج موفقت‌آمیز دانشجویان گذشت شده است) به کاربردی بودن این دوره و نتایج آن بدون هیچ تردیدی ایمان داریم از همین رو با خیال آسوده این دوره را به صورت صد در صد گارانتی می‌نماییم.

بدین معنا که اگر بعد از برگزاری جلسه اول، به هر دلیلی از کیفیت تدریس ناراضی بودید، این حق را برای شما در نظر می‌گیرم که قرارداد را فسخ نمایید. تردید نداریم که شما در انتهای این دوره اینقدر از مطالب آن استفاده کرده‌اید و با یادگیری عملی مدیریت ذینفعان، تغییرات خوبی در زندگی کاری خود ایجاد نموده‌اید که اصلاً به مقوله گارانتی فکر نمی‌کنید.

شما با برگزاری این دوره آموزشی هیچ ریسکی نمی‌کنید. زیرا در صورت عدم رضایت، می‌توانید قرارداد را فسخ کرده و هیج هزینه‌ای نیز پرداخت نکنید

مهندس فریدون فرداد مدرس دوره های مدیریت پروژه و آمادگی آزمون های PMP , BMBOK با تضمین در قبولی آزمون ، آکادمی فرتیک

توضیح در مورد مبلغ سرمایه‌گذاری این دوره (بسته) آموزشی

شخصاً دوست دارم در مورد شرکت کردن در دوره‌های آموزشی یا خرید محصولات آموزشی هیچ‌گاه واژه هزینه استفاده نکنم و به جای آن از واژه زیبای «سرمایه‌گذاری» استفاده کنم.

چون اطمینان دارم که شما با فراگرفتن مطالب این دوره و توانایی در پیاده‌سازی عملی مدیریت ذینفعان، موقعیت‌های کاری می‌توانید داشته باشید که ده‌ها برابر این هزینه را به دست آورید و لذت شما از زندگی و ارتباط با دیگران چندین برابر خواهد شد.

من هر سال چند میلیون تومان برای یادگیری خودم سرمایه‌گذاری می‌کنم و در کارگاه‌ها و دوره‌ها و سمینارهای معتبر شرکت می‌کنم. این کار من شاید برای بسیاری از افراد، نشانه احمق بودن من و دور ریختن پول باشد! اما به نظر من این دید بسیار ساده لوحانه است! چطور است که ما در یک رستوران یا وقتی که برای خرید پوشاک مراجعه می‌کنیم به سادگی چندصدهزار تومان خرج می‌کنیم اما زمانی که موقع سرمایه‌گذاری روی خودمان می‌شود، دستمان می‌لرزد و اصطلاحاً دو دو تا، چهار تا می‌کنیم؟؟؟

با یک مقایسه ساده بین مبلغ سرمایه گذاری این محصول آموزشی و چیزهایی مثل یک کفش، شلوار، هارد اکسترنال، یک قاب ساده برای گوشی موبایل و خیلی موارد دیگر متوجه می‌شوید مبلغ این دوره بسیار ارزان است! پیشنهاد می‌کنم شما نیز مانند من، همیشه بخشی از درآمد خود را برای یادگیری اختصاص دهید، درست مثل قبض آب و برق و یا خوراک و پوشاک!

 با همه این اوصاف، تمام تلاش من بر این بوده که مبلغ این دوره کاملاً منصفانه باشد تا بتوانید به راحتی این دوره و محصول آموزشی را تهیه کنید.

پاسخ به سوالات متداول کارگاه جامع مدیریت ذینفعان پروژه

این دوره برای تمام کسانی طراحی شده است که قصد آشنایی و پیاده‌سازی عملی با مدیریت ذینفعان پروژه را دارند. این دوره به صورتی طراحی شده که دانشجویان با انجام روش گام به گام مدرس، انجام کارگاه‌های آموزشی و بررسی نمونه‌های موردی و تجارب اجرایی مدرس، بتوانند مدیریت ذینفعان را در سازمان یا پروژه خود، در عمل پیاده‌سازی کند.

همیشه وقتی می‌خواهید برای آموزش سرمایه‌گذاری کنید، نتیجه‌ای که آن آموزش می‌تواند برای شما ایجاد کند را معیار قرار بدهید. از نظر ما کوچکترین نکاتی که در دوره گفته می‌شود، شاید بتواند میلیون‌ها تومان به شما، دانش شما، شانس کاری شما اضافه کند. پس می‌توان گفت مبلغ این دوره بسیار ارزان است! از طرفی با یک مقایسه بسیار ساده بین قیمت این دوره با شرایط امروز زندگی متوجه می‌شویم که مبلغ این دوره سرمایه‌گذاری بسیار ارزانی بر روی خودتان است.

مطالب حتماً برایتان مفید خواهد بود؛ البته برخی از موارد شاید برایتان به اندازه کافی ملموس نباشد. ارزش این دوره را کسانی درک خواهند کرد که سال‌ها است در سازمان‌ها و محیط‌های پروژه‌ای کار کرده‌اند. از طرفی در شرایط پر رقابت کنونی برای استخدام و حقوق بیشتر، بهتر است از زمان دانشجویی بر روی خود سرمایه گذاری کرده تا نسبت به دوستان خود متفاوت گردید.

بله. این دوره به صورت وبیناری برگزار می‌شود و ضبط شده نیست.

آشنایی با مفاهیم مدیریت پروژه و استاندارد PMBOK مفید است

مراجع:

(+) motamem.org

درخواست دوره آموزشی

نظرات و دیدگاه ها

نظرات (0)
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
تماشای همه نظرات